Ma 2024. 05. 19., , Ivó, Milán napja van. Holnap Bernát, Felícia napja lesz.
NAVA kereső:

2024. Május

Sz

Cs

Sz

Nagy Könyvtári Beavatás Zalalövőn

A „Salla” Művelődési Központ Könyvtára idén is csatlakozott az országos könyvtári napok programjaihoz, amelynek keretében minden korosztálynak, változatos témakörökben kínáltak programokat. Az októberi napok célja az volt, hogy mindenki számára hozzáférhetővé váljanak azok a lehetőségek, amelyek a tájékozódáshoz, ismeretszerzéshez, kulturált közösségi együttléthez nyújtanak segítséget.

A programsorozatot október 3-án az Aranykapu zenekar Daloló erdő című koncertje nyitotta meg. Az együttes a magyar népdalokat, népi játékokat és mondókákat különleges hangzásvilággal, modern hangszereléssel közvetítette a gyermekközönségnek.

Október 6-án két programmal várta a könyvtár az érdeklődőket. Délelőtt Nógrádi Gergellyel, az egyik legsikeresebb hazai íróval találkozhattak az iskola negyedik évfolyamos és felső tagozatos tanulói. A kötetlen hangvételű rendhagyó irodalomórán a vendég a gyerekek kérdéseire válaszolva beszélt az életéről, munkásságáról, könyveiről. A legaktívabb diákokat ajándékkal jutalmazta a szerző, amit a találkozó végén dedikált is.

A délutáni lakossági fórumon Szűcsné Dr. Dóczi Zsuzsanna betegjogi képviselő a betegek jogairól, a kapcsolódó jogszabályokról és a leggyakoribb panaszokról beszélgetett az érdeklődőkkel.

A családi könyves vasárnapon rendkívüli nyitvatartással és ingyenes beiratkozási lehetőséggel várták a könyvtár régi és új olvasóit. A megszokott könyvtári szolgáltatások mellett baba-játszóház, könyvturkáló, különféle könyvtári rejtvények és játékok, kézműves foglalkozás kínáltak tanulási és kikapcsolódási lehetőséget. A vidám délutánt olvasztott csokiba mártogatott gyümölcsökkel koronázták meg.

2017-02-03