NAVA kereső:

"Író leszek" - megyei mese- és mondaíró verseny

A "Salla" Művelődési Központ és Könyvtár szeptemberben hirdetett pályázatot általános iskolásoknak két kategóriában: alsósoknak Mesél az erdő címmel mese műfajban, felsősöknek Földanya címmel monda műfajban. A felhívásra 32 monda és 23 mese érkezett a megye tizenöt iskolájából. A beérkezett pályázatokat szakmai zsűri értékelte, az eredményhirdetésre november 26-án, egy változatos programokat kínáló tematikus nap keretében került sor.

Az egész napos rendezvényt Kardos Ferenc költő, néprajzkutató zenés köszöntője és játékos csapatvetélkedő nyitotta, majd a kis írók könyvborítót terveztek alkotásukhoz. A délelőttöt közös ebéddel zárta a csapat, azt követően pedig a Salla Múzeumot tekintették meg a résztvevők. 14 órától Dr. Csider Sándor, a Nyugat-magyarországi Egyetem nyugalmazott docense vezetésével drámafoglalkozáson vettek részt a gyerekek. A nap végén kihirdették a pályázat eredményét: a beérkezett mondákat Dr. Csider Sándor, a meséket Czupi Gyula, a nagykanizsai Halis István Városi Könyvtár igazgatója értékelte. Monda műfajban Vass Csanád zalalövői tanuló szerezte meg az első helyet, második helyen végzett Fáner Anna, a türjei Szent László Általános Iskola diákja, harmadik helyezett lett Jakobovics Attila, az Egervári László Általános Iskola Zalaszentiváni Tagintézményének tanulója. Esztergályos Bálint és Schulcz Gábor zalalövői tanulók különdíjban részesültek. A beküldött mesék közül Goldfinger Blanka (Dózsa György Általános Iskola, Zalaegerszeg) történetét találta a legjobbnak a zsűri, a második helyet Boráros Emma (Csukás István Általános Iskola, Teskánd), a harmadik helyezést pedig Marton Soma (Fekete István Általános Iskola, Borsfa) szerezte meg. A kategória különdíját Tömpe Rebeka bagodi tanuló vehette át.

A rendezvény a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával valósult meg.

2017-03-24