Ma 2024. 05. 19., , Ivó, Milán napja van. Holnap Bernát, Felícia napja lesz.
NAVA kereső:

2024. Május

Sz

Cs

Sz

2019. szeptember 30.-október 6. – Országos Könyvtári Napok – Könyves Vasárnap

Idén 14. alkalommal rendezték meg október első hetében a hazai könyvtárak legjelentősebb rendezvénysorozatát az Országos Könyvtári Napokat. A zalalövői „Salla” Művelődési Központ Könyvtára sokszínű, a hét tematikájának megfelelő – „Könyvtárak az emberért. Felelősség a Földért.”- programokkal várta az érdeklődőket. A szervezők, minden korosztály igényét figyelembe véve állították össze kínálatukat.

Az Aranykapu együttes jó hangulatú, játékos gyermekkoncertjén a helyi óvodások és kisiskolások szórakoztak. A felső tagozatos diákok, az Őrségi Nemzeti Park Igazgatósága által tartott interaktív órán bizonyíthatták, mit tudnak a szelektív hulladékgyűjtésről.

Győrfi Barbara gerincterápiás jógaoktató péntek este volt a könyvtár vendége. Előadása „ A légzés hatalma” címmel, mindenki számára hasznos, meg szívlelendő, előremutató gondolatokat közvetített.

Az intézményben már hagyomány, hogy a Könyves Vasárnap egy játékokkal teli, vidám, interaktív családi nap. Délelőtt Csicsergő foglalkozás, játszóház, hagyományos és számítógépes játékok, kézművessarok hívogatta a kisgyermekes családokat. A délutáni programoknak a Tarsoly Erdélyi Mezőségért Egyesület volt a házigazdája. A „Derék Jankó és a kerek cipó” című bábelőadás, a meséhez kapcsolódó ötpróba és a táncház mellett, Nagy Annamária „Mesés” kerámiáiból álló kiállítás vonzotta a látogatókat.

A leendő, és a már meglévő olvasókat a változatos, színes események mellett rendkívüli nyitva tartással, ingyenes beiratkozással és könyvbazárral várták a könyvtár dolgozói.

2019-12-03